Koupit nebo pronajmout?
Nemovitost
Lokalita

Očkování

Očkování proti rotavirům

jde o virové onemocnění, které je nejčastějším původcem průjmových onemocnění se zvracením (často i s nutností hospitalizace v kojeneckém věku): očkování je na podáváno ústy - 2 či 3 dávky dle typu vakcíny, celková cena je kolem 3500,-Kč včetně aplikace a dalších úkonů spojených s očkováním. 

S očkováním je nutno začít do 12.týdne věku dítěte.
Potřebný informovaný souhlas si můžete stáhnout na tomto odkazu.

Očkování proti pneumokokům

jde o bakteriální onemocnění, které způsobuje záněty mozkových blan, záněty plic a často záněty středního ucha. Očkování může být od 3 měsíců věku do 5-ti let - dětem narozeným po 1.8.2009 je toto očkování hrazeno zdravotními pojišťovnami - musí ale děti dostat 2-3 dávky mezi 3. a 7.měsícem věku. Od 3.5.2010 je nové očkování - Prevenar 13 - cena je vyšší, nežli je úhrada zdravotní pojišťovnou, v případě zájmu je doplatek za 1 dávku  460,-Kč (rodiče starších dětí platí plnou cenu /cca 1600,-Kč/ - lze podat i dětem až 17-ti letým (vice na www.vakcinace.eu), ikdyž proběhlo kompletní očkování Prevenarem 7 či Synflorixem do 2 let). Budou-li chtít rodiče kojenců mezi 3. a 7.měsícem věku Synflorix - doplatek není žádný. Od listopadu 2022 je k dispozici nejnovější vakcína - Vaxneuvance (doplatek 650,- za dávku)
Potřebný informovaný souhlas si můžete stáhnout na tomto odkazu.

Proti meningokoku

1) Nimenrix a Menveo (cca 1350,-Kč včetně aplikace a dalších úkonů spojených s očkováním) - tetravalentní vakcíny proti typu A, C, W135, Y - Nimenrix už po 6. týdnu věku (do 12 měs. 2 dávky, po 12. měsici ještě 1 dávka), Menveo po 2.roce - 1 dávka. Na vakcínu proti typu C očkovanou v minulosti lze navázat tetravakcínou. Nově doporučováno přeočkování každých 10 let. 2) Bexsero – proti meningokoku typu B!!!!: kojenci: 2 dávky min. 2 měsíce od sebe, přeočkování 3. dávkou ve 2. roce života,  děti 12-23 měsíců (v tomto věku je očkování zahájeno): 2 dávky min. 2 měsíce od sebe, po 1-2 letech přeočkování 1 dávkou. Od 2 let věku 2 dávky po 2 měsících dle věku, přeočkování nebylo stanoveno (cena jedné dávky včetně aplikace a dalších úkonů spojených s očkováním cca 2020,-).

Od 1.5.2020 změna!!! - plně hrazeno, když je zahájeno očkování Bexserem do věku 6 měsíců (2. dávka za cca 2 měsíce, 3. dávka 12.-15.měsíc věku). Nimenrix hrazen plně ze zdravotního pojištění dětem ve věku 12-24 měsíců věku (od 1.1.2022 plně hrazeno, když je vakcinace Bexserem zahájena do 12.měsíce)

Od 1.1.2024 změna!!! - Bexsero i Nimenrix hrazen plně, když je očkování procedeno mezi 14. a 16. narozeninami (u Bexsera 2. dávka i po 16.narozeninách)

Potřebný informovaný souhlas si můžete stáhnout na tomto odkazu

Proti černému kašli

vzhledem k tomu, že klesá účinnost očkování proti černému kašli, došlo v roce 2009 k zavedení přeočkování proti němu (očkují se děti mezi 10.-11. rokem - zdarma) - vhodné toto očkování je i u dospělých, které čeká přeočkování proti tetanu. Lze aplikovat očkovací látku, která chrání vedle tetanu i proti černému kašli a záškrtu (cena cca 700,-Kč - přes praktického lékaře pro dospělé či Očkovací centrum) - vhodné zejména v rodinách (u rodičů i prarodičů), kde je plánováno narození nového dítěte (aby toto dítě nebylo hned po narození v nebezpečí černého kašle).

Proti viru klíšťové encefalitidy

počátek očkování je ideální v zimních měsících. 2.dávka 1-3 měsíce po 1., 3.dávka 5-12 měsíců po 2. Revakcinace každých 3-5 let. Na toto očkování je třeba myslet tehdy, budou-li se Vaše děti v létě pohybovat více u řek a lesů. Očkování je ale vhodnější u dospělých vzhledem k těžším průběhům tohoto onemocnění v dospělém věku!! U dětí lépe po 5.roce věku.
Potřebný informovaný souhlas si můžete stáhnout na tomto odkazu.

Proti planým neštovicím

vhodné až u dětí předškolních či školních, zejména je vhodné pro dívky v období puberty, které dosud neprodělaly toto onemocnění. Očkované děti neprodělají poté v budoucnu pásový opar, který je způsoben stejným virem. Nutné jsou 2 dávky s odstupem min. 6 týdnů, cena za 1 dávku je kolem 1750,-Kč včetně aplikace a dalších úkonů spojených s očkováním. 

Potřebný informovaný souhlas si můžete stáhnout na tomto odkazu (pro Varilrix).

Proti chřipce

vhodné u chronicky nemocných dětí. Lze i u zdravých, možné již po 6 měsících věku (do 9 let napoprvé 2 dávky). Očkování vždy na podzim cca do konce listopadu. Cena je kolem 500,-Kč. Možno využít vedle nás i Očkovacího centra na poliklinice v Chomutově, tuto očkovací látku nakupujeme do ordinace jen omezené množství (je možné ji využít jen pro jednu sezonu). Od podzimu 2021 nová vakcína, která se aplikuje do nosu - Fluenz Tetra (2-18 let), cena 990,-Kč (kdo neprodělal v minulosti chřipku, tak do 9 let věku dostane v odstupu 4 týdnů 2 dávky)

Potřebný informovaný souhlas si můžete stáhnout na tomto odkazu

Proti hepatitidě A (žloutence, „nemoc špinavých rukou")

vhodné u školních dětí, a to vzhledem k občasnému výskytu ve škole. Děti v kontaktu s nemocným (ve třídě), jsou-li neočkované, mají mnohatýdenní karanténu (bez kroužků, bez sportování, odběry krve). Očkování je možné po 1 roce věku, 2 dávky - 2.dávka 6-12 měsíců po 1. Ochrana je zajištěna na cca 50 let. Cena 1 očkovací dávky je kolem 1100,-Kč včetně aplikace a dalších úkonů spojených s očkováním (po 16. roce cca 1500,-Kč).

Potřebný informovaný souhlas si můžete stáhnout na tomto odkazu

Očkování proti lidským papilomavirům

jde o prevenci zejména rakoviny děložního čípku, ale i dalších onemocnění, které jsou vyvolány papilomaviry - např. genitální bradavice, genitální léze. Očkovány by měly být dívky a chlapci od 13 let. Podány jsou během 1/2 roku 2-3 dávky dle věku.
Od 1.4.2012 očkování dívek ve věku 13-14 let hrazeno ze zdravotního pojištění, od 1.1.2018 stejně tak i chlapcům ve stejném věku (vakcíny pro chlapce jsou vhodnější ty s doplatkem).

Od 1.1.2024 změna!!! - všechny dostupné vakcíny proti papilomavirům jsou od 11.- do 15. narozenin hrazeny plně. 
Potřebný informovaný souhlas si můžete stáhnout na tomto odkazu.

Očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám (Priorix)

1. dávka mezi 13. a 18. měsícem, 2. dávka od 1.1.2018 mezi 5. a 6. rokem věku, očkování je hrazeno ze zdravotního pojištění.

Bude-li očkování posouváno rozhodnutím rodičů mimo zmiňované intervaly, pak očkování již není hrazeno ze zdravotního pojištění, hradí jej rodiče, cena 850,-Kč za dávku.

 

Hexavakcína

Očkování je hrazeno ze zdravotního pojištění, základní schéma má být dokončeno nejpozději do 18. měsíce věku.

Bude-li očkování posouváno rozhodnutím rodičů mimo zmiňovaný interval, pak očkování již není hrazeno ze zdravotního pojištění, hradí jej rodiče, cena cca 2030,-Kč za dávku.


Ke všem očkovacím látkám si můžete pročíst Souhrn údajů o přípravku (SPC) na stránkách SÚKLu (Státní ústav pro kontrolu léčiv) - www.leky.sukl.cz - je vhodné si tyto stránky opravdu pročíst - před nepovinným očkováním je požadován podpis rodičem pod tzv. Informovaný souhlas s konkrétním očkováním s tím, že rodič je informován o možných nežádoucích účincích.

"BEZBOLESTNÉ OČKOVÁNÍ"

Můžete svým dětem koupit EMLA krém (lokální anestetikum) - bez receptu, stojí cca 800,-Kč. Vhodné kůži potřít cca 1 - 1,5 hodiny před očkováním, jen se sestřiček musíte předem zeptat, kde přesně. Emlu lze využít i před odběrem krve.


K nadstandartnímu očkování je vhodné se telefonicky objednat (vakcíny proti všem typům nepovinného očkování je možno objednat si u nás, stejně tak Vám rádi předepíšeme i recept, očkování proti chřipce lze domluvit i u nás, vhodnější přes Očkovací centrum).

 

  Vytvořit poptávku

  • Byty
  • Domy
  • Rekreační objekty
  • Komerční nemovitosti
  • Pozemky
  • Ostatní

  Upřesnit

  Cena a plocha

  m2
  m2
  m2
  m2

  ... nebo vyberte celý kraj či okres

  Vlastnictví

  Konstrukce

  Typ budovy

  Vybavení

  Charakteristika

  IS sítě

  Umístění v obci

  Vyhledat vhodné nemovitosti

  Upřesnit

  Vyhledat fulltextově

  Cena a plocha

  m2
  m2
  m2
  m2

  ... nebo vyberte celý kraj či okres

  Vlastnictví

  Konstrukce

  Typ budovy

  Vybavení

  Charakteristika

  IS sítě

  Umístění v obci